Skuteč
+420 777 499 023 (Po - Pá 09 - 17)
iveta@feev.cz

Bengálské kočky

Created with Sketch.

CHS kočky bengálské

Protože jsme milovníky zvířat a přírody vůbec, rozhodli jsme se v roce 2021 začít s oficiální chovnou stanicí koček bengálských registrovanou u FIFé.

Právě bengálky jsme si vybrali pro jejich typickou povahu a divoké okouzlující zbarvení.

Každá naše kočička je nám pokladem a členem rodiny.

Kočičky chováme částečně doma a částečně ve venkovních výbězích, které čeká příští rok kompletní rekonstrukce.

11. března 2022 se úspěšně narodil náš první vrh koťátek.

 


 

 
 

 

 

Všechny naše kočičky jsou krmeny velkým množstvím převážně hovězího masa doplněného kvalitními granulemi bez obilovin.

Rodiče koťátek mají genetické testy a jsou pravidelně očkovaní, testování na FIV a FELV a podstupují kontrolní ultrazvuky srdce a ledvin.

Pokud se rozhodnete pořídit si nového člena Vaší rodiny u nás, tak je v ceně koťátka již započítáno dvojí očkování, odčervení, čipování a kastrace. Abychom předešli podporování nekontrolovatelného množení, ze kterého dost často vycházejí zdravotně velmi problematické kočičky, odcházejí od nás koťátka na mazlíka již kastrovaná.

Při rezervaci koťátka požadujeme zálohu 20 % z jeho ceny kvůli častému rušení rezervací, ale zároveň varujeme před podvodnými inzerenty, kteří kopírují inzeráty různých CH a pouze vybírají zálohy, aniž by doma zvíře ve skutečnosti měli. U nás je vždy možná osobní prohlídka koťátek, případně i další návštěvy kotěte, než dozraje do požadovaného věku k odběru. Pokud to k nám máte daleko a chcete cestu pojmout jako výlet nebo dovolenou, je možné se ubytovat v místním penzionu https://www.sodomkuvstatek.cz/ a vyrazit na výlet do nedalekých Toulovcových maštalí nebo navštívit zámek Nové Hrady a v neposlední řadě využít relaxace u včeliček přímo u nás doma.

Koťátko od nás na cestu do nového domova dostává samozřejmě průkaz původu, očkovací průkaz, granule, na které je zvyklé, masovou konzervu, sáček gelu Entero Zoo – první pomoc při podezření na otravu, mističku a hračku.

Co budete potřebovat pro příchod koťátka? Určitě kočičí toaletu, stelivo, granule a nějaké zázemí v podobě pelíšku a škrabadla. Pak už jen odhodlání, nadšení a lásku.